Hakkımızda

AIKA HOTEL

2010 yılında bir aile işletmesi olarak kapılarını misafirlerine açtı. Ada mimarisini yansıtacak şekilde yeniden restore edilen ada merkezinde 2 adet otel binası ve toplam 12 odası ile misafirlerine hizmet vermektedir.Tüm odalarında banyo, klima,LCD TV, uydu yayını, saç kurutma makinası ve kablosuz internet hizmeti bulunmaktadır. Geniş bir kahvaltı büfesi sunulan Aika’da ev yapımı reçeller, yöresel peynir ve zeytin çeşitlerine ilaveten organik olarak kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri tatma imkanına sahip olacaksınız.

AIKA ALAYBEY

2012 yazında faaliyete geçen 8 odalı yeni otel binamız, ada merkezindeki konumu ve dokusu itibariyle Osmanlı ve Rum mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Hemen yanıbaşındaki 300 yıllık Osmanlı hamamı manzarası ve geniş bahçesi ile misafirlerine nostalji ve modern yaşam standartlarını birlikte sunmaktadır.

AIKA ANDON

Rum mahallesinde kiliseye birkaç adım yürüme mesafesinde bulunan Aika Andon aileler veya küçük gruplar için düşünülmüştür. 6 kişinin keyifle konaklayabileceği hotel binasında 3 adet çift kişilik yatak odası, mutfak ve oturma odası bulunmaktadır. Her odasında banyo, klima, LCD TV, saç kurutma makinası bulunan Aika Andon, bu konsepti ile daha bireysel tatil yapmak isteyen misafirlerimiz için düşünülmüştür.

AIKA AKVARYUM

Bozcaada’nın en çok tercih edilen ve en güzel koylarından biri olan Akvaryum koyunu full cephe manzarasıyla kucaklayan Aika Akvaryum, geniş odaları ve sessiz ve benzersiz doğa manzarasıyla konuklarına ev sıcaklığında hizmet vermektedir.

Aika Akvaryum, merkezden sadece 7 km ve Bozcaada’nın en güzel koylarından biri olan Akvaryum koyundan yürüyerek 5 dakikalık uzaklıktadır.

Sade ve minimalist döşenmiş geniş odalarında Banyo ve tuvaleti, kliması, minibarı, saç kurutma makinası ve düz ekran uydu televizyonu bulunmaktadır.